Sort by

Stephen has logged 104 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
This Changes Everything

This Changes Everything

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry