Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
Edit this entry  
21
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Happy Hour

Happy Hour

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Man Who Sleeps

The Man Who Sleeps

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
Read prior review Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Magic Spot

Magic Spot

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Monsters, Marriage and Murder in Manchvegas

Monsters, Marriage and Murder in Manchvegas

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Super Inframan

The Super Inframan

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Time of the Gypsies

Time of the Gypsies

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ritual

Ritual

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Farewell My Concubine

Farewell My Concubine

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
La Belle Noiseuse

La Belle Noiseuse

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Best of Youth

The Best of Youth

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hong Sangsoo | Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

Hong Sangsoo | Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Napoleon

Napoleon

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monica and Friends: Lessons

Monica and Friends: Lessons

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Watermelon Man

Watermelon Man

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Manila in the Claws of Light

Manila in the Claws of Light

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
We All Loved Each Other So Much

We All Loved Each Other So Much

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rocco and His Brothers

Rocco and His Brothers

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Children of Paradise

Children of Paradise

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Letters Home

Letters Home

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mur Murs

Mur Murs

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pixote

Pixote

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Earth Day

Earth Day

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Freaky Farley

Freaky Farley

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fresh

Fresh

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Gospel According to St. Matthew

The Gospel According to St. Matthew

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry