Sort by

Stephen has logged 903 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
In Cold Blood

In Cold Blood

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Clone Returns Home

The Clone Returns Home

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue

Blue

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Radicals

Free Radicals

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
Read the review Edit this entry  
24
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pale Flower

Pale Flower

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Drácula

Drácula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inside

Inside

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
Big Man Japan

Big Man Japan

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Magical Mystery Tour

Magical Mystery Tour

1967
×
Read the review Edit this entry  
21
Sing a Song of Sex

Sing a Song of Sex

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
20
The Grand Bizarre

The Grand Bizarre

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Super Fly

Super Fly

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fly

The Fly

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Secrets Behind the Wall

Secrets Behind the Wall

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Glass Shield

The Glass Shield

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry