Sort by

Stephen has logged 80 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Titane

Titane

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gie

Gie

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marketa Lazarová

Marketa Lazarová

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween, Except the Knife Is 50 Feet Long

Halloween, Except the Knife Is 50 Feet Long

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yongary, Monster from the Deep

Yongary, Monster from the Deep

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Box

Box

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cut

Cut

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Three… Extremes

Three… Extremes

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Gozu

Gozu

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Da Sweet Blood of Jesus

Da Sweet Blood of Jesus

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Insidious

Insidious

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
J.D.'s Revenge

J.D.'s Revenge

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Forbidden Zone

Forbidden Zone

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Haunted World of El Superbeasto

The Haunted World of El Superbeasto

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mad God

Mad God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scanners III: The Takeover

Scanners III: The Takeover

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Skull

The Skull

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scanners II: The New Order

Scanners II: The New Order

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Tom Papa: Live in New York City

Tom Papa: Live in New York City

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
The Haunted World of El Superbeasto

The Haunted World of El Superbeasto

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Werewolf Women of the S.S.

Werewolf Women of the S.S.

2007
×
★★
Read the review Edit this entry