Sort by
  • Earwig and the Witch

  • From Up on Poppy Hill

    ★★

  • Hustle

    ★★

  • The Secret World of Arrietty

    ★★★

  • Tales from Earthsea

    ★★★

  • My Neighbors the Yamadas

    ★★★

  • Grave of the Fireflies

    ★★★

  • Who Invented the Yoyo? Who Invented the Moon Buggy?

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★★

  • Macbeth

    ★★★★

  • The Man from London

    ★★★

  • Only Yesterday

    ★★★

  • Damnation

    ★★★★

  • Autumn Almanac

    ★★★

  • Pom Poko

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★★

  • Firestarter

    ★★

  • Ambulance

    ★★