Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Wild

Wild

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★
Edit this entry  
25
Bama Rush

Bama Rush

2023
×
Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
Your Place or Mine

Your Place or Mine

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
Because I Said So

Because I Said So

2007
×
★★½
Edit this entry  
08
What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
Daisy Jones & the Six

Daisy Jones & the Six

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Agent Cody Banks 2: Destination London

Agent Cody Banks 2: Destination London

2004
×
★½
Edit this entry  
25
Agent Cody Banks

Agent Cody Banks

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Six Days Seven Nights

Six Days Seven Nights

1998
×
★★★½
Edit this entry  
07
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Edit this entry  
28
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Edit this entry  
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Top Gun

Top Gun

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
Going the Distance

Going the Distance

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
One for the Money

One for the Money

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★½
Edit this entry  
11
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
kid 90

kid 90

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★½
Edit this entry  
04
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★½
Edit this entry  
27
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★½
Edit this entry