Sort by

stephendl has logged 47 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
Going the Distance

Going the Distance

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
One for the Money

One for the Money

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★½
Edit this entry  
11
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
kid 90

kid 90

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★½
Edit this entry  
04
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★½
Edit this entry  
27
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ava

Ava

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
District 9

District 9

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drumline

Drumline

2002
×
★★★
Edit this entry  
14
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★
Edit this entry  
13
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Ripper

The Ripper

2020
×
Edit this entry  
28
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★½
Edit this entry  
08
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Jewel of the Nile

The Jewel of the Nile

1985
×
★★
Edit this entry