• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

  • Morbius

    ★½

  • The Bubble

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Dog

    ★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★★

  • Moonfall

    ★★½

  • Resurrection

    ★★★★

  • The 355

    ★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Twins

  • The Duel

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★