Stephen has logged 300 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Julius Caesar

Julius Caesar

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Summer Hours

Summer Hours

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Shut Up and Play the Hits

Shut Up and Play the Hits

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Chase

The Chase

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Letter to Three Wives

A Letter to Three Wives

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Life and Death of Colonel Blimp

The Life and Death of Colonel Blimp

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bird

Bird

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Firefox

Firefox

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Women in Love

Women in Love

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Clifford

Clifford

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Power of Nightmares

The Power of Nightmares

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fahrenhype 9/11

Fahrenhype 9/11

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Tarnished Angels

The Tarnished Angels

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Susan Slept Here

Susan Slept Here

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Day After

The Day After

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry