RSS feed for Stephen
  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★½

  • Spy

    ★★★★

  • Chappie

    ★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • The Book of Life

    ★★★★

  • Noah

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Babadook

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • After Porn Ends

    ★★★

  • Hugo

    ★★★★

  • Whores' Glory

    ★★★½

  • Girl Model

    ★★★½

  • Bernie

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Toy Story 3

    ★★★★★

  • Rubber

    ★★★½

  • Date Night

    ★★★

  • Tucker and Dale vs. Evil

    ★★★★

  • The Book of Eli

    ★★★½

  • The Road

    ★★★

  • Dogtooth

    ★★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★½

  • The Babysitters

    ★★

  • 300

    ★★½

  • Jesus Camp

    ★★★★½

  • Fullmetal Alchemist The Movie: Conqueror of Shamballa

    ★★★½

  • Lost in Translation

    ★★★★½

  • The Room

    ★★★★

  • Zoolander

    ★★★½

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★

  • Toy Story 2

    ★★★★

  • Pi

    ★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★½

  • That Thing You Do!

    ★★★½

  • Fargo

    ★★★★½

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Super Mario Bros.

    ★★

  • Groundhog Day

    ★★★★½

  • Edward Scissorhands

    ★★★½

  • National Lampoon's Christmas Vacation

    ★★★½

  • Spaceballs

    ★★★½

  • National Lampoon's European Vacation

    ★★★

  • National Lampoon's Vacation

    ★★★

  • Victor/Victoria

    ★★★½

  • The Blues Brothers

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★½

  • Santa and the Ice Cream Bunny

    ★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★