• Metal Lords

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Moonfall

    ★★

  • Scream

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • A Castle for Christmas

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Night Teeth

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Wolf

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • After We Fell

    ★½

  • The Deceased Won't Desist!

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Annette

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • America: The Motion Picture

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Lady of the Manor

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • All We Have

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • The Stand In

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Rent-A-Pal

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Unpregnant

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The Ballad of Kyle T. MaGatt

    ★★★★★

  • After We Collided

    ★½