• House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Blue Bayou

    ★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Beta Test

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Cherry

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Life in a Day 2020

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • John and the Hole

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★