Stephen has logged 121 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry