Sort by

lucía has logged 21 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brexit: The Uncivil War

Brexit: The Uncivil War

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
A Twelve-Year Night

A Twelve-Year Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
16
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
05
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
03
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry