• Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★½

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • Greyhound

  • Mulan

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Dolittle

    ½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Playing with Fire

  • Frozen II

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • The Aeronauts

    ★★½

  • Judy

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

  • Anima

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Dynamite Dance

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Ride Your Wave

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Lux Æterna

  • Rocketman

    ★★★★