Stephen has logged 11 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Edit this entry  
21
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry