Sort by

stephanie has logged 103 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
Edit this entry  
16
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Save the Green Planet!

Save the Green Planet!

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
Edit this entry  
23
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★
Edit this entry  
23
Take Me

Take Me

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Underwater

Underwater

2020
×
Edit this entry  
12
Lovely Molly

Lovely Molly

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cabin Fever 2: Spring Fever

Cabin Fever 2: Spring Fever

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
Edit this entry  
11
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★½
Edit this entry  
06
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Haunt

Haunt

2019
×
★★
Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
VFW

VFW

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Edit this entry  
08
EXO Planet #4 The EℓyXiOn In Seoul

EXO Planet #4 The EℓyXiOn In Seoul

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
EXO Planet #3 The EXO'rDIUM In Seoul

EXO Planet #3 The EXO'rDIUM In Seoul

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
EXO Planet #3 The EXO'rDIUM in Japan

EXO Planet #3 The EXO'rDIUM in Japan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry