Sort by
  • Significant Other

    ★★★

  • My Policeman

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Fall

    ★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Speak No Evil

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Hating Game

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Guilty

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Aftermath

  • Old

    ½

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★★

  • Censor

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Lost Girls

    ★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★½