Sort by

StereoHead has logged 137 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Thing

The Thing

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Box

Black Box

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jolt

Jolt

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
I Am Divine

I Am Divine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alone

Alone

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mask

The Mask

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Vault

The Vault

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Catwoman

Catwoman

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry