Sort by

StereoHead has logged 19 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Loki

Loki

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry