Sort by

Steve has logged 763 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mixtape

Mixtape

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Land Shark

Land Shark

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cluny Brown

Cluny Brown

1946
×
★★½
Edit this entry  
28
The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Paris When It Sizzles

Paris When It Sizzles

1964
×
★★★
Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★★½
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
21
A Muppets Christmas: Letters to Santa

A Muppets Christmas: Letters to Santa

2008
×
★★★½
Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Edit this entry  
20
'Tis the Season for Love

'Tis the Season for Love

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★
Edit this entry  
20
Pinocchio's Christmas

Pinocchio's Christmas

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
'Tis the Season to be Merry

'Tis the Season to be Merry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Christmas House 2: Deck Those Halls

The Christmas House 2: Deck Those Halls

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas Detour

A Christmas Detour

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sugar Plum Twist

Sugar Plum Twist

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Window Wonderland

Window Wonderland

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Our Christmas Journey

Our Christmas Journey

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Honey Girls

Honey Girls

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
11
A Royal Queens Christmas

A Royal Queens Christmas

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Time for Them to Come Home for Christmas

Time for Them to Come Home for Christmas

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Dickens of a Holiday!

A Dickens of a Holiday!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Christmas ...Again?!

Christmas ...Again?!

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Jingle Around the Clock

Jingle Around the Clock

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry