Sort by

Steve has logged 55 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Five Star Christmas

Five Star Christmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Christmas on Honeysuckle Lane

Christmas on Honeysuckle Lane

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Wombling Free

Wombling Free

1977
×
★★★
Edit this entry  
30
I Wake Up Screaming

I Wake Up Screaming

1941
×
★★★½
Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Christmas CEO

Christmas CEO

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Christmas Contest

The Christmas Contest

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Christmas in Tahoe

Christmas in Tahoe

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Christmas at Castle Hart

Christmas at Castle Hart

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Making Spirits Bright

Making Spirits Bright

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
An Unexpected Christmas

An Unexpected Christmas

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Christmas Treasure

A Christmas Treasure

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Shoe Addict's Christmas

A Shoe Addict's Christmas

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Planet of the Sharks

Planet of the Sharks

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
A Kiss Before Christmas

A Kiss Before Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Together With You

A Christmas Together With You

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
One December Night

One December Night

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Nantucket Noel

Nantucket Noel

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ankle Biters

Ankle Biters

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sharktopus

Sharktopus

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Our Ladies

Our Ladies

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
A Holiday in Harlem

A Holiday in Harlem

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
My Christmas Family Tree

My Christmas Family Tree

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Debbie Macomber's A Mrs. Miracle Christmas

Debbie Macomber's A Mrs. Miracle Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Open by Christmas

Open by Christmas

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★
Edit this entry  
12
The Most Wonderful Time of the Year

The Most Wonderful Time of the Year

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Next Stop, Christmas

Next Stop, Christmas

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Christmas Promise

The Christmas Promise

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Gingerbread Miracle

Gingerbread Miracle

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry