• Crimes of the Future

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • The House

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Vortex

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • We Need to Do Something

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Kandisha

    ★★★

  • Freaky

    ★★

  • In Search of Darkness: Part II

    ★★★

  • Caveat

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Boys from County Hell

    ★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Possessor

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Spree

    ★★

  • Klaus

    ★★★

  • Blood Vessel

    ★★

  • Scare Package

    ★★

  • VFW

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Becoming Nobody

    ★★★

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★½

  • Point Blank

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Please Speak Continuously and Describe Your Experiences as They Come to You

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • In Search of Darkness

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • The Wolf House

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★★