• Broker

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

  • Squid Game

  • Happening

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Peninsula

    ★½

  • I WeirDO

    ★★½

  • I'm Really Good

    ★★★½

  • Victim(s)

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★

  • The Man Standing Next

    ★★★

  • Ashfall

    ★★

  • Pinocchio

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★½

  • Roh

    ★★½

  • My Prince Edward

    ★★★½

  • One Night

    ★★½

  • Cry

    ★★★½

  • Better Days

    ★★★½

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★

  • Vertigo

    ★★

  • Twilight's Kiss

    ★★★½

  • Lucky Chan-sil

    ★★★½

  • Crazy Romance

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Detention

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • We Are Champions

    ★★★

  • The House of Us

    ★★★½

  • Il signor Diavolo

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Edward

    ★★★½

  • EXIT

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Life Finds A Way

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Two Sisters

  • Us

    ★★★★

  • Zombie for Sale

    ★★★½

  • Bait

    ★★★½

  • The First King

    ★★★

  • The Lodge

    ★★½

  • Extreme Job

    ★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Door Lock

    ★★½

  • Intimate Strangers

    ★★★

  • Rampant

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½