Sort by

Stefano has logged 93 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
An Officer and a Spy

An Officer and a Spy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sea Fog

Sea Fog

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Yellow Sea

The Yellow Sea

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Castaway on the Moon

Castaway on the Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Creep

Creep

2014
×
★★
Edit this entry  
25
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pusher

Pusher

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Il signor Diavolo

Il signor Diavolo

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Unborn

The Unborn

2009
×
Edit this entry  
08
Stalker

Stalker

1979
×
Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry