• Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Infinite

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • The Serpent

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Bodyguard

    ★★★★