Sort by

adrián has logged 13 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bratz

Bratz

2007
×
Read the review Edit this entry