• The Babysitter: Killer Queen

  • The Hunt

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

  • Onward

  • Underwater

    ★★

  • The Gentlemen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Gipsy Queen

    ★★★½

  • In the Tall Grass

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Play

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

    ½

  • Crawl

  • Lara

    ★★

  • Kidnapping Stella

    ½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

    ★★★★

  • Ma

    ★★

  • Rim of the World

  • Hüftkreisen mit Nancy

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Asbury Park: Riot, Redemption, Rock & Roll

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Us

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • The Golden Glove

  • Late Night

    ★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Springsteen On Broadway

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Aquaman

  • Lysis

  • Mary Queen of Scots

    ★★★