Sort by

Steven has logged 383 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shooter

Shooter

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Virtuosity

Virtuosity

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Listening to Kenny G

Listening to Kenny G

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Net

The Net

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
05
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Underworld

Underworld

2003
×
★★
Read the review Edit this entry