Sort by

Steven has logged 34 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hulk

Hulk

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rounders

Rounders

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Perfect Storm

The Perfect Storm

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry