Sort by

StevenCarrier has logged 861 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
End of Days

End of Days

1999
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Edit this entry  
30
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Green Book

Green Book

2018
×
Edit this entry  
29
Mother's Boys

Mother's Boys

1994
×
★★★½
Edit this entry  
28
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
Edit this entry  
27
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Mangler

The Mangler

1995
×
★★★½
Edit this entry  
25
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Summer Lovers

Summer Lovers

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

2018
×
Edit this entry  
19
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Dark Was the Night

Dark Was the Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wave

The Wave

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
11
I Am Jonas

I Am Jonas

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ice Blues

Ice Blues

2008
×
★★
Edit this entry  
10
Strapped

Strapped

2010
×
★★½
Edit this entry  
10
Boys

Boys

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★½
Edit this entry  
08
The Nun

The Nun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dick

Dick

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★½
Edit this entry  
06
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Edit this entry