Sort by

Steven has logged 262 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Swimming to Cambodia

Swimming to Cambodia

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
One Day at Disney

One Day at Disney

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Swing Shift

Swing Shift

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Swing Shift

Swing Shift

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Melvin and Howard

Melvin and Howard

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Embrace

Last Embrace

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Citizens Band

Citizens Band

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fighting Mad

Fighting Mad

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crazy Mama

Crazy Mama

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Caged Heat

Caged Heat

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry