Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
God's Not Dead: We The People

God's Not Dead: We The People

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Jesus Music

The Jesus Music

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Benny & Joon

Benny & Joon

1993
×
★★★
Edit this entry  
28
I'm Not Rappaport

I'm Not Rappaport

1996
×
★★½
Edit this entry  
27
The Road to Hong Kong

The Road to Hong Kong

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Road to Bali

Road to Bali

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Road to Rio

Road to Rio

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Screwed

Screwed

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Road to Utopia

Road to Utopia

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Road to Morocco

Road to Morocco

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Man-Thing

Man-Thing

2005
×
★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Edge of Town

Edge of Town

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Road to Zanzibar

Road to Zanzibar

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Road to Singapore

Road to Singapore

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Father's Legacy

A Father's Legacy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Miranda Veil

Miranda Veil

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry