Sort by

Steve has logged 31 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hands of Stone

Hands of Stone

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Southside with You

Southside with You

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Auto Shop of Horrors

Auto Shop of Horrors

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★
Edit this entry  
22
Mother

Mother

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mothra

Mothra

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Underdogs

Underdogs

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Indignation

Indignation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gleason

Gleason

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Joshy

Joshy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lemonade War

Lemonade War

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Bass Ackwards

Bass Ackwards

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miles Ahead

Miles Ahead

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sharknado 4: The 4th Awakens

Sharknado 4: The 4th Awakens

2016
×
Read the review Edit this entry