• Minari

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Heist

    ★★★

  • Noah

    ★★★

  • Unknown

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Land of the Lost

    ★★★

  • Seraphim Falls

    ★★★

  • The Last Castle

    ★★★★

  • Dragon: The Bruce Lee Story

    ★★★★★

  • Chaplin

    ★★★★

  • Pennies from Heaven

    ★★

  • The Hunter

    ★★★

  • North Dallas Forty

    ★★★★★

  • The Late Show

    ★★★★

  • The Sunshine Boys

    ★★★★★

  • Farewell, My Lovely

    ★★★★

  • Harry and Tonto

    ★★★★★

  • McQ

    ★★★

  • The Last of Sheila

    ★★★★

  • The Long Goodbye

    ★★★★

  • Cabaret

    ★★★★

  • Murphy's War

    ★★★★★

  • Klute

    ★★★

  • Cover Me Babe

    ★★

  • The Incident

    ★★★

  • In the Heat of the Night

    ★★★★★

  • To Sir, with Love

    ★★★★★

  • The Unsinkable Molly Brown

    ★★★

  • The Pawnbroker

    ★★★★★

  • Tom Jones

    ★★★★

  • Gypsy

    ★★★

  • The Wonderful World of the Brothers Grimm

    ★★★★★

  • The Innocents

    ★★★★

  • The Devil at 4 O'Clock

    ★★

  • The Lost World

    ★★★

  • The Mountain Road

    ★★★

  • The Young Philadelphians

    ★★★

  • Bell, Book and Candle

    ★★★

  • The Bravados

    ★★★★

  • Cry Terror!

    ★★★★

  • 3:10 to Yuma

    ★★★★

  • Beyond a Reasonable Doubt

    ★★★

  • Crime in the Streets

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Wichita

    ★★★

  • East of Eden

    ★★★

  • The Raid

    ★★★

  • Beat the Devil

    ★★★

  • Young Bess

    ★★★★

  • Father Is a Bachelor

    ★★★★

  • The Third Man

    ★★★★★

  • He Walked by Night

    ★★★

  • The Time of Your Life

    ★★★

  • Kiss of Death

    ★★★★

  • The Big Sleep

    ★★★

  • Anchors Aweigh

    ★★★★

  • Address Unknown

    ★★★

  • For Whom the Bell Tolls

    ★★★★★

  • I Wake Up Screaming

    ★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★★★

  • Bachelor Mother

    ★★★