RSS feed for Steve

Steve has logged 107 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Enough

Enough

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
The Contract

The Contract

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Marmaduke

Marmaduke

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Hancock

Hancock

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
Elektra

Elektra

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
J. Edgar

J. Edgar

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Smurfs

The Smurfs

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Due Date

Due Date

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
The Sorcerer's Apprentice

The Sorcerer's Apprentice

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
Year One

Year One

2009
×
★★
Edit this entry  
25
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
Hotel Desire

Hotel Desire

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
The Great Debaters

The Great Debaters

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Last Giants - Wenn das Meer stirbt

The Last Giants - Wenn das Meer stirbt

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Tupac: Resurrection

Tupac: Resurrection

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★★★
Edit this entry  
30
Hilde

Hilde

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★½
Edit this entry  
22
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★½
Edit this entry  
16
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★½
Edit this entry  
09
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spread

Spread

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★½
Edit this entry  
18
Brüno

Brüno

2009
×
½
Edit this entry  
18
Inkheart

Inkheart

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sex Up

Sex Up

2003
×
★★★
Edit this entry  
05
Ted

Ted

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Echelon Conspiracy

Echelon Conspiracy

2009
×
★★½
Edit this entry  
30
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★
Edit this entry  
30
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Last Song

The Last Song

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★½
Edit this entry  
29
The Opposite of Sex

The Opposite of Sex

1998
×
★★
Edit this entry  
22
Premonition

Premonition

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Street Fighter: The Legend of Chun-Li

Street Fighter: The Legend of Chun-Li

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★
Edit this entry