RSS feed for Steve

Steve has logged 92 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ted

Ted

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Happy Feet Two

Happy Feet Two

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jersey Girl

Jersey Girl

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★★½
Edit this entry  
09
Limitless

Limitless

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
Kokowääh

Kokowääh

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Schiller

Schiller

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
Step Up 3D

Step Up 3D

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
The A-Team

The A-Team

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★½
Edit this entry  
29
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★½
Edit this entry  
15
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Edit this entry  
31
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
31
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★
Edit this entry  
17
Get Rich or Die Tryin'

Get Rich or Die Tryin'

2005
×
★★½
Edit this entry  
16
Surrogates

Surrogates

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
How She Move

How She Move

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★½
Edit this entry  
04
Wall Street: Money Never Sleeps

Wall Street: Money Never Sleeps

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
Shooter

Shooter

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dark Blue

Dark Blue

2002
×
★★★½
Edit this entry  
03
Water for Elephants

Water for Elephants

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Grey

The Grey

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
The Lucky One

The Lucky One

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Turkish for Beginners

Turkish for Beginners

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
Machine Gun Preacher

Machine Gun Preacher

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Extremely Loud & Incredibly Close

Extremely Loud & Incredibly Close

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry