Steve has logged 174 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Malibu High

Malibu High

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paranoia

Paranoia

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Silent Madness

Silent Madness

1984
×
★★★½
Edit this entry  
19
Massacre at Central High

Massacre at Central High

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Annie

Annie

1982
×
★★★★
Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dream a Little Dream

Dream a Little Dream

1989
×
Read the review Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Shock

Shock

1977
×
★★★★
Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★
Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★½
Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★½
Edit this entry  
21
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★½
Edit this entry  
15
Dune

Dune

1984
×
★★
Edit this entry  
14
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★½
Edit this entry  
14
Commando

Commando

1985
×
★★★½
Edit this entry  
12
Strange Behavior

Strange Behavior

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★
Edit this entry  
07
It Lives Again

It Lives Again

1978
×
★★★
Edit this entry  
01
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Edit this entry  
01
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Freaked

Freaked

1993
×
★★★★
Edit this entry  
10
Terrified

Terrified

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fulci for Fake

Fulci for Fake

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
When the Wind Blows

When the Wind Blows

1986
×
★★½
Edit this entry  
30
It's Alive

It's Alive

1974
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Talking Cat!?!

A Talking Cat!?!

2013
×
★½
Edit this entry  
25
Deadly Mile High Club

Deadly Mile High Club

2020
×
★★
Edit this entry