Steve has logged 14 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
23
A Quiet Place to Kill

A Quiet Place to Kill

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★½
Edit this entry  
14
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Legend of Billie Jean

The Legend of Billie Jean

1985
×
★★
Edit this entry  
10
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★
Edit this entry  
10
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Action U.S.A.

Action U.S.A.

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★
Edit this entry