Nate has logged 136 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
VHS 94

VHS 94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Turning Point: 9/11 and the War on Terror

Turning Point: 9/11 and the War on Terror

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Edit this entry  
06
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Accepted

Accepted

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dr. Death

Dr. Death

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry