• The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Bad Trip

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★½

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Feels Good Man

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Pure

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Cave

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Wretched

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★