RSS feed for Stew

Stew has logged 71 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Laramie Project

The Laramie Project

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Kid Stays in the Picture

The Kid Stays in the Picture

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Heathers

Heathers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The House

The House

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
Edit this entry