RSS feed for Stian

Stian has logged 64 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
A Muppets Christmas: Letters to Santa

A Muppets Christmas: Letters to Santa

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
11
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Ash Lad: In the Hall of the Mountain King

The Ash Lad: In the Hall of the Mountain King

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Inferno

Inferno

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Snowden

Snowden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★½
Edit this entry  
07
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Time Lapse

Time Lapse

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
USS Indianapolis: Men of Courage

USS Indianapolis: Men of Courage

2016
×
★½
Edit this entry  
07
The Salvation

The Salvation

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Finest Hours

The Finest Hours

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Paradox

Paradox

2016
×
Edit this entry  
06
Why We Fight: The Nazis Strike

Why We Fight: The Nazis Strike

1943
×
★★★½
Edit this entry  
05
Secrets of Her Majesty's Secret Service

Secrets of Her Majesty's Secret Service

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
How to Operate Behind Enemy Lines

How to Operate Behind Enemy Lines

1943
×
★★★★
Edit this entry  
05
Why We Fight: Prelude to War

Why We Fight: Prelude to War

1942
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hummingbird

Hummingbird

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Kidnapping Mr. Heineken

Kidnapping Mr. Heineken

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Pan

Pan

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
RED 2

RED 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
The Core

The Core

2003
×
★★★
Edit this entry  
09
RED

RED

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Munich

Munich

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Edit this entry  
04
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★
Edit this entry