RSS feed for Stian

Stian has logged 39 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carrie Fisher: Wishful Drinking

Carrie Fisher: Wishful Drinking

2010
×
★★★★
Edit this entry  
31
Stalag 17

Stalag 17

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Last King

The Last King

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★
Edit this entry  
15
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Angela's Christmas

Angela's Christmas

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★½
Edit this entry  
27
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hatfields & McCoys

Hatfields & McCoys

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★½
Edit this entry  
06
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★
Edit this entry  
11
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Edit this entry  
29
From Here to Eternity

From Here to Eternity

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★
Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jeff Dunham: Relative Disaster

Jeff Dunham: Relative Disaster

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★½
Edit this entry  
25
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The King's Choice

The King's Choice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sing

Sing

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry