• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★½

  • False Positive

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Long Toast

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Stunt Double

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • Pretend That You Love Me

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • 8:46

  • Scoob!

    ★½