RSS feed for stijnh
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Garry Winogrand: All Things Are Photographable

Garry Winogrand: All Things Are Photographable

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★½
Edit this entry  
30
Friend

Friend

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Believer

Believer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Living Proof

Living Proof

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
25
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★½
Edit this entry  
10
Triangle

Triangle

2009
×
★★
Edit this entry  
09
Westworld

Westworld

1973
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ronnie Coleman: The King

Ronnie Coleman: The King

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Rememory

Rememory

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★½
Edit this entry  
25
This Is Elvis

This Is Elvis

1981
×
★★★½
Edit this entry  
24
Whitney

Whitney

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Creepy Line

The Creepy Line

2018
×
Edit this entry  
23
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★
Edit this entry  
13
A Bad Idea Gone Wrong

A Bad Idea Gone Wrong

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Dark Night

Dark Night

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
100 Days of Solitude

100 Days of Solitude

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★½
Edit this entry  
26
How It Ends

How It Ends

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Andy Irons: Kissed by God

Andy Irons: Kissed by God

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★
Edit this entry  
13
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★½
Edit this entry  
13
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
22 July

22 July

2018
×
Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
A Skin So Soft

A Skin So Soft

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★½
Edit this entry  
24
The Week Of

The Week Of

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★½
Edit this entry  
22
Daniel Sloss: Live Shows

Daniel Sloss: Live Shows

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Sinner

The Sinner

2017
×
★★★½
Edit this entry