RSS feed for stijnh

stijnh has logged 128 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Places

Dark Places

2015
×
Edit this entry  
07
I'm Brent Morin

I'm Brent Morin

2015
×
★★
Edit this entry  
26
Amy

Amy

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Soaked in Bleach

Soaked in Bleach

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
14
Meru

Meru

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Louis C.K.: Oh My God

Louis C.K.: Oh My God

2013
×
★★
Edit this entry  
07
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★½
Edit this entry  
04
Cowspiracy: The Sustainability Secret

Cowspiracy: The Sustainability Secret

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Witching & Bitching

Witching & Bitching

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★
Edit this entry  
28
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bill Burr: Let It Go

Bill Burr: Let It Go

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
15
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Comet

Comet

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Quay

Quay

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Comb

The Comb

1991
×
★★
Edit this entry  
10
In Absentia

In Absentia

2000
×
Edit this entry  
10
Street of Crocodiles

Street of Crocodiles

1986
×
★★★
Edit this entry  
07
Bill Burr: You People Are All The Same

Bill Burr: You People Are All The Same

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Loft

The Loft

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Afterglow

Afterglow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Young Kieslowski

The Young Kieslowski

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jeff Lowe's Metanoia

Jeff Lowe's Metanoia

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Comet

Comet

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Colin Quinn: Unconstitutional

Colin Quinn: Unconstitutional

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Longest Week

The Longest Week

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Human Experiment

The Human Experiment

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Demetri Martin: Live (At The Time)

Demetri Martin: Live (At The Time)

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Time Lapse

Time Lapse

2014
×
Edit this entry  
07
Pantani: The Accidental Death of a Cyclist

Pantani: The Accidental Death of a Cyclist

2014
×
★★
Edit this entry  
05
World's Greatest Dad

World's Greatest Dad

2009
×
★★½
Edit this entry  
04
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Sinatra: All or Nothing at All

Sinatra: All or Nothing at All

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Devil's Knot

Devil's Knot

2013
×
½
Edit this entry  
30
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★
Edit this entry