RSS feed for stijnh

stijnh has logged 100 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Jackie

Jackie

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Killswitch

Killswitch

2015
×
Edit this entry  
20
The Keeper of Lost Causes

The Keeper of Lost Causes

2013
×
★★½
Edit this entry  
19
Meadowland

Meadowland

2015
×
Edit this entry  
19
Cristina

Cristina

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
17
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Finding Traction

Finding Traction

2014
×
★★
Edit this entry  
26
Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Allied

Allied

2016
×
★★
Edit this entry  
24
Ghost Town

Ghost Town

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
Equals

Equals

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Complete Unknown

Complete Unknown

2016
×
★★
Edit this entry  
11
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
The Man in the Wall

The Man in the Wall

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Snowden

Snowden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Joy

Joy

2015
×
★★
Edit this entry  
25
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sinister

Sinister

2012
×
Edit this entry  
17
No Escape

No Escape

2015
×
★★
Edit this entry  
16
Hope Springs

Hope Springs

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
The Boss

The Boss

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
The Forest

The Forest

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Elvis & Nixon

Elvis & Nixon

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Disorder

Disorder

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Edit this entry  
20
Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
I'll Sleep When I'm Dead

I'll Sleep When I'm Dead

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Ellis

Ellis

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
(Dis)Honesty: The Truth About Lies

(Dis)Honesty: The Truth About Lies

2015
×
★★
Edit this entry  
07
Jimmy Carr: Funny Business

Jimmy Carr: Funny Business

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Fear of 13

The Fear of 13

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Clown

Clown

2014
×
Edit this entry  
16
Gary Gulman: In This Economy?

Gary Gulman: In This Economy?

2012
×
★★
Edit this entry  
13
Meet the Patels

Meet the Patels

2015
×
★½
Edit this entry