RSS feed for stijnh

stijnh has logged 76 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Living Proof

Living Proof

2017
×
★★
Edit this entry  
10
Triangle

Triangle

2009
×
★★
Edit this entry  
02
Ronnie Coleman: The King

Ronnie Coleman: The King

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Rememory

Rememory

2017
×
★★
Edit this entry  
13
A Bad Idea Gone Wrong

A Bad Idea Gone Wrong

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★
Edit this entry  
07
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Sleep Tight

Sleep Tight

2011
×
★★
Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Racer and the Jailbird

Racer and the Jailbird

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

2016
×
★★
Edit this entry  
14
The Dinner

The Dinner

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Take Your Pills

Take Your Pills

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Senna

Senna

2010
×
★★
Edit this entry  
05
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★
Edit this entry  
30
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Marc Maron: Too Real

Marc Maron: Too Real

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Bokeh

Bokeh

2017
×
★★
Edit this entry  
02
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★
Edit this entry  
11
This Is Our Land

This Is Our Land

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Elle

Elle

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Louis C.K.: Live at The Comedy Store

Louis C.K.: Live at The Comedy Store

2015
×
★★
Edit this entry  
12
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★
Edit this entry  
06
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★
Edit this entry  
05
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★
Edit this entry  
04
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Finding Traction

Finding Traction

2014
×
★★
Edit this entry  
25
Allied

Allied

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Complete Unknown

Complete Unknown

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Joy

Joy

2015
×
★★
Edit this entry  
17
No Escape

No Escape

2015
×
★★
Edit this entry  
08
(Dis)Honesty: The Truth About Lies

(Dis)Honesty: The Truth About Lies

2015
×
★★
Edit this entry  
25
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Gary Gulman: In This Economy?

Gary Gulman: In This Economy?

2012
×
★★
Edit this entry  
04
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Nasty

Nasty

2014
×
★★
Edit this entry  
27
The Puppet Man

The Puppet Man

2016
×
★★
Edit this entry  
26
As You Are

As You Are

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★
Edit this entry  
17
A Walk in the Woods

A Walk in the Woods

2015
×
★★
Edit this entry  
02
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★
Edit this entry  
01
The Wave

The Wave

2015
×
★★
Edit this entry  
23
Adult Beginners

Adult Beginners

2014
×
★★
Edit this entry