RSS feed for stijnh

stijnh has logged 133 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Westworld

Westworld

1973
×
★★★½
Edit this entry  
25
This Is Elvis

This Is Elvis

1981
×
★★★½
Edit this entry  
13
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★½
Edit this entry  
23
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Sinner

The Sinner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Demetri Martin: The Overthinker

Demetri Martin: The Overthinker

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mommy

Mommy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hondros

Hondros

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Blessed

The Blessed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fishpeople

Fishpeople

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Leonard Cohen: I'm Your Man

Leonard Cohen: I'm Your Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Armstrong Lie

The Armstrong Lie

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Christina P: Mother Inferior

Christina P: Mother Inferior

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Bar

The Bar

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Score: A Film Music Documentary

Score: A Film Music Documentary

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jerry Before Seinfeld

Jerry Before Seinfeld

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Wizard of Lies

The Wizard of Lies

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Get Me Roger Stone

Get Me Roger Stone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Nobody Speak: Trials of the Free Press

Nobody Speak: Trials of the Free Press

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
New Chefs on the Block

New Chefs on the Block

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
Heal the Living

Heal the Living

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Gleason

Gleason

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Bridge

The Bridge

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Baby Boom

Baby Boom

1987
×
★★★½
Edit this entry  
09
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Magnus

Magnus

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
The White Helmets

The White Helmets

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Becoming Warren Buffett

Becoming Warren Buffett

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Eddie: Strongman

Eddie: Strongman

2015
×
★★★½
Edit this entry